Hoppa till sidans innehåll

Jörns Special 2018


    Resultat från   5 st lottade Matcher            
    Jörns Special 2018  
    den 28 juni 2018  
Plac.   Namn   Namn   Namn klubb v   diff.
  1 Carin Lunmark Åke Jacobsson Skellefteå     5   28  
  2 Evy Gustafsson  Björn Idestål Sävar lag 10     5   18  
  3 Karin Andreasson  Ingemar Hedlund  Sävar lag 12     4   37  
  4 Gunder Viklund Sune Viklund Ersboda Lag 1     4   36  
  5 Eva Risberg Sven-Erik Karlsson Skellefteå/Jörn     4   31  
  6 Solveig Stenmark  Leif Gustafsson  Sävar lag 11     4   23  
  7 Emmy Häggström  Bertil Andreasson  Sävar lag 9     4   19  
  8 Solveig Lundh Birger Lundh Umeå     4   17  
  9 Stig Hellsten Rubert Höglander Malå     4   17  
  10 K-L Homgren Rolf Westin Kåge     4   7  
  11 Sixten Holmgren Göran Holmgren Bureå     3   17  
  12 Lilian Jonsson  Karl-Ivar Andersson  Sävar lag 8     3   13  
  13 Sylvia Holmgren Sture Lundberg Bureå     3   11  
  14 Sixten Lundberg Ronny Bergman Kristineberg     3   7  
  15 Singhild Berglund Anna- Vera Forsgren Ersboda Lag 3     3   7  
  16 Mayron Johansson  Yngve Johansson  Sävar lag 1     3   6  
  17 Ingrid Lindström Lars Lindström Lycksele     3   4  
  18 Olov Holmlund Karin Holmlund Skellefteå     3   4  
  19 Ulla Björklund Märit Tellné Ersboda Lag 2     3   2  
  20 Maud Tengvert Anna-Lena Eriksson Bastuträsk     3   -5  
  21 Gudrun Stenman Lage Stenman Jörn     2   1  
  22 Bernice Martin  Gustav From Sävar lag 6     2      
  23 Eivor Lundmark Lars Nilsson Jörn     2   -1  
  24 Lennart Sjölund Alf Skog Bastuträsk     2   -4  
  25 Tord Gustafsson Hans Holmgren Skellefteå     2   -5  
  26 Iris Forsberg Ove Forsberg Malå     2   -5  
  27 Leif Holmgren Ragnhild Lundberg Bureå     2   -9  
  28 Anna Norr Kent Wedelin Rökå     2   -9  
  29 Gerd Ivarsson  Robert Berlund Sävar/Jörn     2   -12  
  30 Inga- Maj Höglund Leif Hellström Sävar lag 14     2   -12  
  31 Lars Guth Kent Nilsson Skellefteå     2   -13  
  32 Inger Lindfors Kerstin Halvorsen Jörn     2   -19  
  33 Lilian Holmgren Lasse Pettersson Kåge     2   -22  
  34 Britt-M Nordgren  Yngve Nordgren Sävar lag 5     1   -10  
  35 Eva Arnkvist  Tord Lundin  Sävar lag 4     1   -15  
  36 Elsy Varg Bernt Lindgren Bastuträsk     1   -18  
  37 Vivianne Hahlin Kjell-Ove Lundell Skellefteå     1   -20  
  38 Anita Andersson  Bo-Egon Andersson Sävar lag 3     1   -23  
  39 Sonja Carlsson  Göte Carlsson  Sävar lag 2     1   -26  
  40 Gunilla Lindberg Siv Boman Skellefteå     1   -28  
  41 Siv Lindblom Alvar Lindblom Sävar lag 13         -23  
  42 Valter Tjärqviat Kerstin           -26  
Uppdaterad: 28 JUN 2018 11:45 Skribent: Kent Nilsson
Epost: Adressen Gömd

Ske-å Taxi

 

SvenskFastghet2015

korpen skellefteå

 Ange alt-text här. 

norran 

 saterhill-logo

 

 

 

 

 

Postadress:
Guldstadens BC - Boule
Box 1
93121 Skellefteå

Besöksadress:
Brännavägen 70 Sjungande Dalens IP
93144 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 0910777620
E-post: This is a mailto link

Se all info